T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresi ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
İlimizdeki engelli vatandaşımız 1 günlüğüne asker olarak yemin ettiler.
Engelli vatandaşlarımızın Askeri Gazinoda düzenlenen yemin törenine katılan Valimiz H. Mete Buhara, “Tarihi şan ve şerefle dolu bir milletin evlatlarıyız. Bu büyük milletin bütün dünyanın gıpta ile baktığı, özendiği, örnek aldığı büyük bir ordusu var. Bugün de evlatlarımız bu büyük ordunun bir parçası olmak için, büyük ordumuza sadakatlarını ifade etmek için yemin ettiler. Onlar artık Türk Ordusunun bir neferidirler. İhtiyaç olduğunda üzerine düşen vazifeyi en iyi şekilde yerine getireceklerine, başaracaklarına inancımız tam. Onların bugün yaşadığı gurur ve mutluluğu bizler de paylaşıyoruz. Millet olarak yaşlısıyla, genciyle, toplumun her kesimiyle bir bütünün ayrılmaz parçalarıyız. Her bir erimize sağlık, sıhhat diliyorum. Ailelerimize de hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerine yer verdi.
İl Jandarma Komutanı J. Alb. Sadık Gülecen ise konuşmasında, “Bu tören, 2024 Yılı Temsili Askerlik Uygulaması kapsamında, silah altına alınmayan vatandaşlarımızdan bu hak ve ödevlerini 1 gün de olsa yerine getirmek isteyenler için icra edilmektedir. Sevgili Mehmetçikler, yaşama sımsıkı sarılmanız, içinizdeki umudu hiçbir zaman kaybetmemeniz ve hayata tutunma adına gösterdiğiniz azim ve özveri ile hepimize örnek teşkil ediyorsunuz. Her Türk gencinin yapmayı arzu ettiği bir görev olan askerlik üniforması sizlere çok yakıştı. Bu Peygamber ocağında şanlı Türk Ordusunun birer neferi olmanın gururu ve onurunu yaşıyorsunuz. Yolunuz, bahtınız açık olsun.” dedi.
Yemin eden Er Akın Demir de, “Şanlı tarihimizin her sayfasında kahramanlık destanları yazan yüce Türk Milletinin göz bebeği muzaffer ordumuzun bir mensubu olmaktan gurur duyuyoruz. Sayın Valim, değerli konuklar, Jandarma Genel Komutanlığı Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı çatısı altında hepinizin huzurunda yemin ederek gerçek birer asker olduk. Bizlere sevgi ve şefkat göstererek sıcak bir aile ortamı oluşturan, bizleri askerliğe hazırlamak üzere tüm imkanları seferber eden tüm komutanlarımızı şükranlarımızı sunuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, gönülden ifade ediyorum ki vatanımızın bölünmez bütünlüğünü canımızdan aziz bilip hayatımızı seve seve feda etmeye daima hazırız. Teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Yemin Töreni, Valimiz ve beraberindeki protokolün engelli vatandaşlarımıza Teskerelerini vermesi ile sona erdi.